Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadmorska miejscowość uzdrowiskowa, atrakcyjnie umiejscowiona w środku Pobrzeża Słowińskiego. Brzeg morski ogranicza Dąbki od strony północnej a od południa graniczy z nim dosyć duże, gdyż o powierzchni rzędu 18 km kwadratowych jez. Bukowo.

Takie położenie miejscowości Dąbki wspiera rozkwit turystyki, w szczególności aktywnego wypoczynku – mnogie szlaki rowerowe i piesze zachęcają do wycieczek, natomiast właściwie zagospodarowany brzeg jeziora zaprasza wielbicieli sportów wodnych (np. żeglarstwa) i wędkarstwa. Zlokalizowane tu w dużej liczbie wypożyczalnie proponują rynsztunek wodniacki, natomiast szkółki – kursy windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu i pozostałych dyscyplin. Przy jeziorze działa też przystań żeglarska, a w sezonie wakacyjnym po jeziorze pływa nieduży statek spacerowy.
Bez wątpliwości najistotniejszą atrakcją Dąbek jest pobliże Morza Bałtyckiego oraz nadmorska plaża, która jest szeroka i piaszczysta. Na piaszczystym brzegu, gdzieniegdzie w pobliżu samego zejścia do wody, natknąć się można na ładne, wielokolorowe, małe kamyki, a czasami nawet kawałki jantaru – klejnotu Bałtyku. Wzdłuż piaszczystego brzegu, wśród rosnącego na wydmach, sosnowego lasu, wiedzie dosyć długa, gdyż aż 6-io kilometrowa promenada.
Dąbki, ze względu na zdrowy mikroklimat – morskie i czyste powietrze pełne jodu, przenikające się z aromatem licznych drzew iglastych i rozległych lasów, również dużą wilgotność powietrza – uzyskały w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. W związku z tym, wyjąwszy typowych wczasowiczów i amatorów wędkarstwa, do miejscowości tej przez pełny rok przybywają kuracjusze. Leczy się w tym miejscu m.in. rozliczne dolegliwości kardiologiczne, reumatyczne, nerwice oraz choroby układu oddechowego.
Jeśli chcą Państwo zobaczyć bogatą ofertę noclegów w Dąbkach zapraszamy na stronę:  www.dabki.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem