Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Darłowo

Darłowo

Darłowo to urokliwa miejscowość położona koło ujścia rzeczki Wieprzy do Bałtyku, posiadające cenne, zachwycające zabytki architektury i bujną historię. Darłowo to nie jedynie okazałe zabytki, ale dodatkowo zdrowotny mikroklimat, dwadzieścia km szerokich plaż i nieskażone środowisko naturalne.

Urok Darłowa przyciąga co roku tysiące odwiedzających. Przez wzgląd na lekkie oddalenie od morza, noclegi w Darłowie – w płd. jego części a także w centrum miasta – są z reguły tańsze więc są pierwszorzędną alternatywę dla letników planujących wakacje w wersji ekonomicznej.
Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z jedenastego stulecia, gdy w położeniu współczesnego Darłowa była osada rybacka, której populacja trudniła się zwyczajnymi dla tego regionu zajęciami – tkactwem, rybołówstwem bądź żeglarstwem. Prawa miejskie zostały przyznane już na początku 14. w. co, zintensyfikowało rozwój miejscowości Darłowo a także umożliwiło w połowie XIV w. budować zamek książęcy.
W dzisiejszych czasach średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich jest udostępniony do odwiedzania i pełni rolę muzeum. Prócz wystaw stałych, szykowane w tamtym miejscu są niezwykle ciekawe ekspozycje czasowe. Poza tym na zamku urządzana jest duża liczba imprez kulturalnych.Z zabytkowych budowli można jeszcze wyszczególnić kościoły: św. Jerzego, św. Gertrudy i Mariacki albo Kamienną Bramę – pozostałość murów miejskich.
Najbardziej znana dzielnica Darłowa – Darłówko znajduje się tuż nad brzegiem morskim. W Darłówku znajduje się także port przeładunkowy, rybacki i turystyczny. Urlopowicze mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów oraz zanurzeniu do czterech metrów. Blisko wschodnim fragmencie nabrzeża cumują statki wycieczkowe, oferujące letnikom wyprawy po morzu.
Tuż przy wejściu do portu stoi latarnia morska. Teraz wieża latarni ma dwadzieścia dwa m wysokości. Latarnię wybudowano w XIX. stuleciu jej wieża była w owym czasie dużo niższa i dopiero stopniowe naprawy uczyniły z niej pełnoprawną latarnię. Aktualnie odwiedzający mogą zachwycać się stanem z 1927 r., kiedy miał miejsce ostatnia renowacja budynku.
Tak by kutry, jachty, statki miały szansę wypływać w morze, na rzece pobudowano specjalny, rozsuwany most, spinający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Wypada go obejrzeć, bo jest to wyjątkowa taka konstrukcja w naszym kraju.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem