Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka Szczeliniec WielkiKotlina Kłodzka to niecka w obrębie Sudetów Środkowych oraz Sudetów Wschodnich. Kotlinę otaczają: Góry Bardzkie, Sowie, Stołowe (Szczeliniec Wielki 919 metrów), Bystrzyckie (Jagodna 978 metrów), Orlickie (Orlica 1084 metrów) i Masyw Śnieżnika (Śnieżnik 1425 metrów) we wschodnich Sudetach. Cały ten region to historycznie Ziemia Kłodzka.

Bezsprzecznie najbardziej interesujące są Góry Stołowe – jest to jedyny w Polsce masyw o budowie płytowej. Masyw Gór Stołowych jest wielce charakterystyczny – to górujący nad okolicą (ok. 300 metrów) płaski obszar, który opada skalistymi, wysokimi zboczami. Góry Stołowe znajdują się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Na Ziemi Kłodzkiej działa pięć uzdrowisk: Kudowa, Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój, Lądek-Zdrój oraz Długopole-Zdrój. Działają tutaj dwa kompleksy narciarskie – Zieleniec (dzielnica Dusznik) oraz Czarna Góra (Masyw Śnieżnika) – śnieg zalega tu nawet przez 150 dni w roku. Ponadto, jest w tej okolicy wiele atrakcji turystycznych: unikalna Kaplica Czaszek w Czermnej (Kudowa Zdrój), Wambierzyce z Sanktuarium Maryjnym, kalwarią i ruchomą szopką, Twierdza Kłodzka, Krzywa Wieża w położonych w niewielkiej odległości Ząbkowicach Śląskich, jak i same zabytkowe miasta: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Polanica-Zdrój, Duszniki i Kudowa.

Zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej, nie tylko do sanatorium!

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem