Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Michałowice

Michałowice

Jedna z legend mówi, iż Michałowice założyli w XVII stuleciu trzej bracia Michałowie. Byli to protestanccy uciekinierzy z Czech po wojnie XXX-letniej. W Czechach, w tamtym okresie, zaszła rekatolicyzacja i ewangelikom odbierano majątki i nadawano je osadnikom niemieckim. Wielu Czechów odnalazło wówczas kryjówkę w Karkonoszach.

Miejscowość jest położona u stóp Karkonoszy, z zachwycającym widokiem na Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły. W sąsiedztwie znajdują się niższe szczyty np Grzybowiec lub Drewniak. To wyśmienita baza wypadowa do turystyki po Karkonoszach – np wędrówka na Wielki Szyszak pochłania ok 2 godzin 15 minut. Tyle samo czasu zajmuje piesza wycieczka do schroniska pod Łabskim Szczytem czy Zamku Chojnik. Karkonosze są również życzliwe rowerzystom – istnieje w tej okolicy dużo szlaków, po jakich mogą się przemieszczać entuzjaści dwóch kółek – nawet na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Organizowane są tu również zawody kolarstwa górskiego. W sezonie zimowym oczywiście, Michałowice i okolica zapraszają wielbicieli nart, tak biegowych jak i zjazdowych.
Michałowice to miejscowość artystów – mieszka tu i tworzy artysta malarz Paweł Trybalski – przedstawiciel malarstwa metaforycznego oraz surrealizmu. Funkcjonują tu również 2 małe teatry Teatr Cinema i Teatr Nasz, wystawiające spektakle i kabarety.
Niedaleko stąd do Jeleniej Góry (ok 14 km do centrum), Cieplic (ok 10 km), Szklarskiej Poręby (ok 7 km), Harrachova w Czechach (18 km) bądź stolicy Czech – Pragi (ok 130 km).

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem