Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Mielenko

Mielenko

Mielenko to nieduża wieś przymorska polskiego wybrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana w niewielkiej odległości od (2 kilometry) popularnego kurortu – Mielna.
Mielenko bardzo różni się od swojego znanego oraz ludnego w wakacje sąsiada. Panuje w tej okolicy cisza oraz spokój, dlatego to dobra lokalizacja dla zmęczonych zgiełkiem i metropolitarnym harmiderem.

Spotkamy w tej okolicy przepiękne widoki – na przykład obsadzona wiekowymi lipami droga idąca w kierunku Mielna, lub rzadko napotykane u nas, pokryte wymagającymi czystego ekosystemu porostami, drzewa tureckiej leszczyny w pobliżu drogi w kierunku Chłopów. Niemniej jednak w sytuacji nabrania chętki na nadmorskie muzykę, dyskoteki, puby, atrakcje i kolorowe sklepiki, można wybrać się do Mielna choćby pieszo – zajmie to coś koło 20 minut. Żeby dotrzeć do Mielno trzeba iść na wschód, z kolei zachodnim sąsiadem Mielenka, oddalonym o 3km, jest fascynująca wieś Chłopy, wprowadzona w całości do katalogu zabytków.
Plaża w letnisku jest wystarczająco szeroka, piaszczysta, o miałkim piasku (z drobnym dodatkiem kamyków, jakie w nieznacznie większej ilości są na falochrony, na których nagminnie wypoczywają ptaki morskie.
W porównaniu z tłumnymi kurortami dominuje tu cisza, pomimo tego nie oznacza to, iż jest w tym miejscu pusto oraz niczego nie ma. W Mielenku są smażalnie a także innego rodzaju miejsca gastronomiczne, przeróżne stragany oraz baza noclegowa, na jaką po największej części składają się pokoje gościnne oraz domki letniskowe i przyczepy. Bogatą ofertę zawierającą noclegi nad morzem w Mielenku i Mielnie znajdziesz tu: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem