Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Mielno

Mielno plaża

Mielno to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych przez Polaków kurortów nadmorskich na zachodnim pobrzeżu Morza Bałtyckiego. Szczególnie interesujące umiejscowienie nieopodal morza i obszernego jez. Jamno – to niewątpliwa karta atutowa Mielna. Miejscowość jest dodatkowo siedzibą urzędu gminy.

Najcenniejszym atutem miejscowości jest morze. Bałtyk jest naturalnym źródłem jodu – ten suplement diety wspiera utrzymanie w zdrowiu włosów, zębów, paznokci i skóry, jego niedostatek z kolei, powoduje niedoczynność tarczycy. Niestety najwięcej tego mikroelementu zawiera powietrze w czasie jesiennych i wiosennych sztormów.
Ale Mielno dla większości letników to przede wszystkim rozległa i strzeżona plaża. Jest ona piaszczysta, ale miejscami leżą na niej nieduże, kolorowe kamienie. Na plaży wczasowicze niezwykle często zobaczyć mogą łodzie rybackie tutejszych rybaków, dla naszych pociech atrakcją będzie zjeżdżalnia i dmuchane konstrukcje. Z plaży w morze „wychodzą” zrobione z drewnianych pali falochrony – miejsce odpoczynku morskich ptaków.
Mielno to gwarny kurort – z okolicznym Uniesciem spaja je deptak wzdłuż którego zlokalizowana jest duża ilość barów, smażalni, kafejek, budek z lodami, goframi a także kiosków z pamiątkami i miejsc rozrywki. Pod wieczór miejscowość rozbrzmiewa dźwiękami licznych dyskotek.
Pobliże jeziora Jamno – jednego wśród największych w Polsce – z płytkimi, cichymi wodami sprawia iż masowo odwiedzają je amatorzy sportów wodnych: kajakarze, żeglarze, widsurferzy, kitesurferzy. Jezioro to równie ochoczo odwiedzają wędkarze – mogą oni wykupić zezwolenie na połów w Gospodarstwie Rybackim i korzystać z bogatych w węgorza, sandacza, leszcza, sieję, okonia, płoć czy szczupaka wód. Jezioro to dodatkowo miejsce pobytu wielu rodzajów ptactwa wodnego – spotkać można tu perkozy, łabędzie, czaple siwe oraz różne gatunki dzikich kaczek.
Fascynaci historii także znajdą coś dla siebie – kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego z piętnastego stulecia z wieżą z XVI stulecia i barokową, obficie upiększaną kazalnicą z XVIII w. Tuż przy ulicy Kościelnej znajduje się zespół folwarczny z pocz. XX w. Poza tym w Mielnie są także dwa bunkry oraz zabytkowa XIX wieczna drewniana willa z okrągłą wieżyczką i tarasem widokowym.
Noclegi w Mielnie to w rzeczywistości każdy rodzaj zakwaterowania – od campingów, poprzez domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe po luksusowe hotele.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem