Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Dąbkowice

Dąbkowice

Kilka domów, kilka ośrodków, campingów, wąski pasek lądu porośnięty lasem sosnowym, między Bałtykiem a jeziorem Bukowo – to właśnie miejscowość Dąbkowice.

To wspaniałe wprost miejsce do wypoczynku od gwaru – słowa „spokój i cisza” nabierają tu literalnego znaczenia. Sąsiednie miejscowości to – Dąbki – oddalone są o ok sześć km na północny wschód, a ok 5 km w drugą stronę leżą Łazy. Jednak dojechać do Dąbkowic da się jedynie od miejscowości Dąbki – stamtąd wiedzie kończąca się w Dąbkowicach szosa. Do okolicznych miejscowości można się natomiast wybrać rowerem.
Tutejsza plaża przenigdy nie jest tłoczna, nawet w tak zwanym szczycie sezonu – wszyscy znajdą na tym piaszczystym, szerokim brzegu Bałtyku odpowiednią ilość miejsca dla siebie i rodziny. Ba, niektórzy zachwyceni miejscową plażą przybywają nawet z Dąbek. Jeżeli ktoś marzy o klimacie dzikiej plaży winien odwiedzić tę w Dąbkowicach. Tutaj można faktycznie odpocząć!
Dąbkowice, z powodu położenia nad jeziorem Bukowo to znakomite miejsce dla wędkarzy – da się tu złowić okonia, sieję, węgorza lub sandacza. Z tego położenia zadowoleni są również entuzjaści sportów wodnych – windsurferzy, kitesurferzy, żeglarze lub kajakarze.
Jeżeli wyszukując noclegi nad morzem szukają Państwo wytchnienia, spokoju, ciszy  – proszę w swych poszukiwaniach rozważyć Dąbkowice.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem