Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Unieście

Unieście

Unieście – letniskowa miejscowość nadmorska, administracyjnie autonomiczna, ale pomimo tego rozważana najczęściej z Mielnem jako zespół miejscowości. Wynika to zapewne z faktu, że oba wczasowiska położone są blisko siebie, łączy je jedna droga, na całej jej długości zaś, postawiono liczne obiekty noclegowe, rozrywkowe, punkty gastronomiczne, sklepy itd.

Granica pomiędzy miejscowościami uległa rozmyciu.
Unieście jest nadzwyczajnie ciekawo zlokalizowane – od północy sąsiaduje z Bałtykiem, za to od płd – z znacznym jeziorem Jamno. Nadmorska plaża w Unieściu jest szeroka (30-45 m), z regułypiaszczysta, z ustalonym stumetrowym, letnim kąpieliskiem. Tuż przy brzegu, w morzu zbudowano jakiś czas temu wykonane z drewna falochrony, na których zazwyczaj przesiadują ptaki morskie, a czasem balansują także letnicy pozujący do pamiątkowych fotek. W sąsiedztwie plaży usytuowanych jest wiele budek z lodami, goframi, smażalni ryb, , barów, punktów gastronomicznych.
W Unieściu w latach 90-tych 20. wieku posadowiono nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w dalbę wyciągową. obok przystani, na plaży zobaczyć można łodzie rybackie.letnicy, którzy nie kochają ścisku na plaży, mogą udać się nad jezioro Jamno. Na brzegach jeziora pobudowano liczne przystanie żeglarskie, ze względu na uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na akwenie można żeglować, pływać na kajakach, rowerach wodnych, łodziach itd. Tuż przy długim pomoście przystani Klubu Morskiego jest wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stamtąd również, w okresie letnim, zabierani są turyści na wycieczki po Jamnie statkiem Mila.
Unieście wraz z Mielnem to znaczący kurort wakacyjny, który – z racji licznych dyskotek, klubów, rozrywek – upodobali sobie zwłaszcza ludzie lubiący taniec, zabawę, muzykę i tzw. „nocne życie”. W okresie letnim miejscowość może ulokować naprawdę wielu turystów, jako że baza noclegowa jest tu bardzo bogata i zróżnicowana. W Mielnie i Unieściu można odnaleźć właściwie każdą odmianę noclegu – o rozmaitym luksusie, standardzie i w różnej cenie. Bogatą propozycję noclegów w Unieściu znajdziesz tu: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem