Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Łazy

Łazy nad morzem

Łazy to urocza, nadmorska miejscowość położona koło Mielna. Szczególne położenie pomiędzy Bałtykiem a dwoma jeziorami Jamno oraz Bukowo kusi jednakowo wczasowiczów jak i wędkarzy. Jez. Jamno – dziewiąte pod względem powierzchni jezioro Polski. Zajmuje powierzchnię przeszło 2000 ha. Pomimo znacznej powierzchni to nader płytkie jezioro.

Średnia głębokość to ok 1,5 m a maksymalna mniej więcej 4 m. Po Jamnie można również wybrać się na eskapadę statkiem.
Na wszystkich spragnionych bliskiego kontaktu z przyrodą czeka Rezerwat Łazy. Rezerwat to rejon bagienno lesisty o powierzchni nieznacznie ponad 220 ha zorganizowany w dwa tysiące siódmym r. Ochrania się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a szczególnie wyjątkowe i specyficzne dla tego obszaru rodzaje flory na przykład: storczyka Fuchsa i woskownicę europejską. Rezerwat to fragment obszaru strzeżonego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla zwolenników kąpieli morskich oraz słonecznych wartością Łaz będzie szeroka, piaszczysta dzika i piękna plaża w Łazach, o wygodnych dojściach do wody, lecz niezbyt szeroka. Charakteryzuje się także nieregularnym kształtem brzegu. Zakończony jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi trawami oraz uroczym lasem sosnowym , z kolei same zejścia są zazwyczaj zaopatrzone w wygodne schody. Ów las ma znaczne właściwości zdrowotne – wspomaga rehabilitację górnych dróg oddechowych. W dodatku najbliższą okolicę można podziwiać z wieży widokowej.
Niedaleko za wydmą umiejscowione są pierwsze zabudowania – przeważnie są to ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne a także pensjonaty i domki letniskowe w Łazach. Stąd jest faktycznie blisko na plażę. W związku z tym letnicy, lubiący zakwaterowanie blisko plaży i morza, nagminnie wybierają noclegi w Łazach.
Oprócz amatorów morskich fal oraz plażowania, do Łazów – ze względu na bliskość dwóch czystych, zarybionych jezior o odpowiednio zagospodarowanych krajach – przyjeżdżają tutaj amatorzy sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a także wędkarze. Mogą oni kupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w miejscowości Mielno. Upoważniają one do wędkowania na spining a także na dwie wędki w rejonie całego Jamna – można tu złapać sieję, sandacza, okonia, węgorza. Najwięcej jednakowoż jest tzw. drobnej rybki.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem