Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Kopań

Kopań

Kopań to nieduża wieś przymorska, umiejscowiona około 3 kilometry na wschód od Darłowa, na pagórku – od którego wywodzi się słowiańskie określenie wsi oznaczająca pagórek. Z miejscowości roztacza się ładna panorama Morza Bałtyckiego oraz okolicy. Kopań kiedyś był osadą typowo rolniczą, teraz dynamicznie ewoluują w nim usługi turystyczne – budowane są w tej miejscowości pensjonaty, domy gościnne, domki letniskowe i inne obiekty urlopowe. Wśród nowych obiektów noclegowych można dostrzec ciekawe przykłady zagród z XIX, a nawet XVIII w.

Kopań jest nieco oddalony od brzegu morza – w prostej linii do piaszczystego brzegu jest ok. półtora km. Pomimo tego odległość tą można wygodnie przejechać na rowerze czy też przejść pieszo – spokój, cisza, piękna, bogata przyroda oraz orzeźwiające powietrze czynią sprawiają, że taka dwudziestominutowa wycieczka jest dużą przyjemnością, zwłaszcza że finałem jest szerokie, wygodne i piaszczyste dojście na piękną plażę. Plaża w w tej miejscowości turystycznej nie jest nazbyt rozległa, ale natomiast piaszczysta, czysta i nieprzepełniona nawet w sezonie urlopowym! Otaczające ją małe wydmy porośnięte są lasem świerkowym, który napełnia miejscowe powietrze żywicznym zapachem.

Ciekawostką miejscowości jest także inny akwen wodny – rozległe jezioro przymorskie noszące tą samą nazwę. Leży ono bliżej Kopania niż brzeg Bałtyku – z grubsza od pół do jednego km na wschód od wioski. Jezioro ukochali sobie zwłaszcza wędkarze (w jego wodach żyje dużo gatunków ryb) a także entuzjaści sportów wodnych. W sezonie znajduje się na nim dużo kajaków, żaglówek oraz innych jednostek pływających. Zważywszy na sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, aura na jeziorze jest bez mała zawsze taka jak na Bałtyku – w następstwie tego ciągły wiatr i fala, które niezmiernie pasują windsurferom. Ich również można niejednokrotnie ujrzeć na jeziorze.

Właściwością przewodnią letniska Kopań jest przeważająca w tym miejscu cisza oraz spokój – wcale nie przypomina on gwarnych kurortów nadmorskich. Sympatycy letnich atrakcji mogą za to spotkać je w ościennym Darłowie.

Jeśli szukasz noclegu w Kopaniu odwidź stronę: http://www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem