Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Rusinowo

RusinowoRusinowo to stara nadmorska wioska (została założona przypuszczalnie w XIII wieku). W starszej części wsi stoi neogotycki kościół. Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od brzegu, obecnie wioska „przybliża się” do morza (ulice: Letniskowa, Sosnowa, Wczasowa czy Bursztynowa). Wioska położona jest między miejscowościami Jarosławiec i Wicie, mniej więcej 13 kilometrów od Darłowa i 23 od Ustki.

Rusinowo nie jest położone tuż nad brzegiem morza – od miejscowości oddziela go , szeroki na około kilometr, pas lasu. Z centrum Rusinowa na plażę jest około 2 kilometry, lecz z okolic ulicy Letniskowej czy Wczasowej – na plażę jest jedynie 800 m. Jeżeli nie lubisz ścisku na plaży – plaża w Rusinowie bez wątpienia Ci się spodoba. Plaża jest szeroka (szersza aniżeli w sąsiednim Jarosławcu), piaszczysta, nie ma tutaj kamieni. Dla zmotoryzowanych, zaletą będzie były drogowy odcinek lotniskowy, po którym został duży parking.

Rusinowo to normalne, nieduże letnisko – ożywa w sezonie letnim. Rusinowo domki to główna oferta noclegowa w miejscowości – jest ich najwięcej. Wczasowicze znajdą również inne formy noclegu: pokoje gościnne, kwatery prywatne lub gospodarstwa agroturystyczne.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem