Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Cisowo

Cisowo

W pewnej odległości od brzegu morskiego (mniej więcej 2 km), obok Darłowa i jez. Kopań, na wzniesieniu leży miejscowość Cisowo. Przez kilka wieków Cisowo było wsią rolniczą. W dzisiejszych czasach Cisowo to również miejscowość urlopowa, nastawiona w zasadzie na agroturystykę.

Cisowo słynie z zlokalizowanej w miejscowości elektrowni wiatrowej. Z powodu ukształtowania terenu i występujące tutaj warunki pogodowe działa tu jeden z największych w naszym kraju park elektrowni wiatrowych. Jeden ze szlaków turystycznych zaczynający się w Darłowie, przechodzący przez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest nazwany Szlakiem Wiatrów.

Inny, dużo dłuższy (powyżej 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – prowadzi poprzez pobliskie miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Na jego trasie zobaczymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: kościoły, zamki, grodziska i dawne chałupy wiejskie. Na jego szlaku jest również cisowski, ceglany, pochodzący z XIV w. gotycki kościół.

Żeby trafić na plażę, należy przejść ok 2 kilometry lądu. Ale Cisowo oferuje również pobliże jeziora, na którym można uprawiać sporty wodne a także łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować albo zwiedzać okolicę na dwóch kółkach.

Jeżeli więc, ktoś szuka cichego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego szumu i huku, a zarazem chce mieć zaplecze w postaci sporego ośrodka wypoczynkowego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie świetnym wyborem. Chociaż, nie ma tutaj hoteli, gdyż noclegi w Cisowie (www.cisowo.pl/noclegi/wszystkie) to głównie agroturystyka oraz domki nad morzem.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem