Darłówko noclegi, informacje, wczasy w Darłówku

Wicie

Wicie

Wicie – to naprawdę maleńka wioska letniskowa na polskim, środkowym wybrzeżu. Zgodnie z danymi statystycznymi w Wiciu na stałe mieszka mniej niż 100 mieszkańców.

Wicie położone są naturalnie nad morzem, ale podobnie na południu wsi położone jest jezioro Kopań. Na jeziorze można wędkować, uprawiać sporty wodne – rozmaite odmiany posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo bądź pływać kajakiem. Sąsiedztwo jeziora to też odpowiednie miejsce do przechadzek oraz eskapad rowerowych. Wobec tego, dla osób wybierających aktywny wypoczynek, a zarazem ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to świetne położenie na wakacje czy urlop. Teren miejscowości Wicie i otoczenia stanowi część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Plaża w Wiciu jest przeważnie piaszczysta czasem z małymi kamieniami, co więcej jest ona dość zaciszna. Od wioski oddziela ją pas wydm porośnięty typową wydmową roślinnością – lasem z hegemonią sosny, znajdziemy również sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.

Choć wioska jest mała i nie ma tu dużo barów, sklepów, budek z hamburgerami i lodami oraz wielu nadmorskich atrakcji, to nie brakuje ich w sąsiednich: Darłowie, Darłówku (ok 10 km) i Jarosławcu (około 6 km). Oferta noclegowa miejscowości to głównie domki w Wiciu, z placami zabaw dla naszych milusińskich, jednakże dla ceniących sobie luksus przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Darłówko noclegi blisko plaży

Darłówko

Darłowo noclegi w Darłowie

noclegi w Darłowie nad morzem